Září 2009

Cameron Mitchell

29. září 2009 v 18:13 | danken |  Postavy
Cameron Mitchell, hrdina vzdušného souboje z Antarktidy (viz epizoda 7.22 Lost City II), je povolán do SGC. Základna má nového velitele generála Hanka Landryho, který vystřídal generála Jacka O'Neilla. Mitchel se domnívá, že bude zařazen do týmu SG-1 a je překvapen, když mu Landry sdělí, že má být nejen členem SG-1, ale přímo jeho velitelem. A aby toho překvapení nebylo málo, Landry ho informuje o tom, že tým SG-1 se rozpadl - podplukovník Carterová byla převelena do Oblasti 51, dr. Jackson se chystá odejít na Atlantis a Teal'c opustil program Hvězdné brány a odešel na Dakaru. Mitchell je zklamán, protože o místo požádal právě proto, aby mohl pracovat s členy týmu SG-1. Nyní je členem SG-1 pouze on sám a musí si vybrat do týmu lidi. O tom, že se tým SG-1 opravdu rozpadl, se O'Neill nezmínil, když Mitchellovi nabídl, aby si vybral, kde by chtěl v SGC pracovat. Mitchell se ovšem jen tak lehce nevzdává a snaží se trojici bývalých členů SG-1 přemluvit, aby se vrátili zpět do týmu. Bezvýsledně. Každý z nich má dost jiné práce. A právě tehdy přichází do SGC Vala Mal Doran (se kterou jsme se již setkali v epizodě 8.12 Prometheus Unbound) s tím, že ví, kde je na Zemi ukrytý antický poklad a jejich technologie. Problémy mohou začít...

Hodnost:Podplukovník

Tým:SG-1

Herec:Ben Browder

Vala Mal Doran

29. září 2009 v 17:03 | danken |  Postavy
Vala Mal Doran byla svobodným člověkem, který žil s jim podobným na své domovské planetě. Později byla Goa'uldy vybrána jako hostitelka goaulda Quetesh. postavení Quetesh mezi vládci soustavy se toho moc neví, dá se však vystopovat její spojenectví s jiným vládcem - Athénou. Podle jejích slov byla Quetesh velmi inteligentní a prohnaná - i na poměry ostatních goa'uldů. Podařilo se jí využít Athéniny slabosti a spojila se s ní ve víře, že společně najdou antický Clava tesauri infinitas - Klíč k nekonečnému bohatství.
Clava tesauri infinitas byl nejspíš i poklad antických vědomostí, zbraní a technologií, o kterých se v seriálu zmiňovali Simmons, Meybourne a organizace NID; nebyl však nikdy vypátrán(pravděpodobně další ze ztracených pokladů Antiků). Nicméně nějakou dobu po zradě Athény se Tokrům podařilo Quetesh zajmout a úspěšně ji vyjmout z hostitelky. Vala tak získala kontrolu nad svým tělem, potlačené vzpomínky a vědomosti a samozřejmě také znalosti a schopnosti ovládání goa'uldských technologií.
Poté se nejspíš rozhodla, že po zkušenostech s vládci soustavy se přidala k organizaci pašeráků a žoldáku, kteří se v galaxii vyskytovali. Vala se specializovala na přechovávání a obchodování s cennými předměty, později se zaměřila na krádeže lodí, které prodávala Luciánské alianci za zbraňový naquadah (aliance v té době neměla takový vliv, kvůli dominanci vládců soustavy). Po pádu goauldůobchodovala s nejcennějšími předměty. Když vládci soustavy padli a byli opuštěni svými Jaffy i následovníky, začali překupníkům a pašerákům rozprodávat artefakty ze svých ohromných sbírek, aby si udrželi životní styl, na který si za poslední století tak zvykli. Tak se k Vale dostal i záznam o pokladu v anglickém Glastonburry. Po incidentu s Orii , jejich invazi a zrození Adrie se připojila k velitelství Hvězdné brány a později se stala cenným členem SG-1, který využívá jejích znalostí toho, co se kde šustne.

Hodnost:-

Tým:SG-1

Herec:Claudia Black

Daniel Jackson

29. září 2009 v 16:51 | danken |  Postavy
Daniel Jackson je archeolog a specialista na starověké kultury.Daniel rozluštil symboly na bráně. Nebyly to písmena ani čísla, ale souřadnice (souhvězdí). Byl členem týmu, který jako první prošel bránou na Abydos. Tam dostal jako dárek Sha're, do které se pak zamiloval a žil s ní rok na Abydosu. Po roce přišel Apophis a unesl Sha're a Skaaru. Z obou udělali hostitele. Daniel byl 2x mrtvý (v dílech The Nox a Need). 2x se povznesl na vyšší úroveň existence. A pokaždé se zase vrátil k normálnímu životu.

Hodnost: -

Tým: SG-1

Herec: Michael Shanks


zdroj:sgworld.azweb.cz

Samanta Carterová

29. září 2009 v 16:47 | danken |  Postavy
Samantha Carterová je expertem na Hvězdnou bránu a jiné technologie. Její otec je generál Jacob Carter, který měl rakovinu. Naštěstí nezemřel, protože SG-1 kontaktovala Tok'ry a dali Jacobovi symbionta (Selmak), který ho vyléčil. Sam se o Tok'rech dozvěděla tak, že na Nasyi do ní vnikla Tok'ra Jolinar, kterou lovil goa'uld Ashrak. Protože se Sam spojila s Jolinar, má její vzpomínky a cítí její pocity. Jolinar ale zemřela. Po povýšení Jacka O'Neill na generála, se Sam stala velitelem SG-1. Od té doby to byl tříčlený tým.
Hodnost: kapitán, major, podplukovník, plukovník

Tým: SG-1

Herec: Amanda Tappingsam je ta uprostřed

zdroj:sgworld.azweb.cz

John Sheppard

27. září 2009 v 16:31 | danken |  Stargate Atlantis
Herec: Joe Flanigan
Postava: John Sheppard
Postava:
John Sheppard je bojový letec Americké armády.Do expedice Atlantis byl přijat, protože disponuje speciálním genem antiků a umí ho užívat intuitivně, tudíž jako nikdo jiný z expedice.John působí energeticky a snaží se skrýt jeho nadání pro matematiku a přírodní vědy.Je gentleman a má zvláštní smysl pro humor.
Biografie herce:
Joe Flanigan se narodil v Los Angeles a v šesti letech se přestěhoval na ranč v předměstí Rena.Navštěvoval základní školu Ojai v Californii a později získal diplom na Colorádské univerzitě. Následující léta strávil v Paříži, kde pracoval jako reportér časopisu. Po návratu do USA se věnoval studiu herectví v New Yorku. Když se vrátil zpět, do Los Angeles v roce 1994 objevil se v mini-sérii "Family Album" na NBC.Od té doby se objevuje v různých seriálech(SGA).
Filmografie:
- Stargate: Atlantis (2004) TV Series .... Maj. John Sheppard, USAF
- 111 Gramercy Park (2003) (TV) .... Jack Philips
- Thought Crimes (2003) .... Brendan Dean
- Farewell to Harry (2002) .... Nick
- First Monday (2002) TV Series .... Julian Lodge
- Silent Men (2000) .... Regis
- Force, The (1999) TV Series
- Other Sister, The (1999) .... Jeff Reed
- First to Go, The (1997) .... Pater Cole
- Tell Me No Secrets (1997) (TV) .... Adam Stiles
- Sisters (1991) TV Series .... Brian Cordovas (1995-1996)
- Reason to Believe, A (1995) .... Eric Sayles
- Deadline for Murder: From the Files of Edna Buchanan (1995) (TV) .... Scott
- Family Album (1994) (TV) .... Lionel
- From Stargate to Atlantis: Sci Fi Lowdown (2004) (TV) .... Himself/J. Sheppard
- Preview to Atlantis (2004) (TV) .... Himself/John Sheppard

John-Sheppard.jpg image by guhleen

zdroj:e-sga.wz.cz

Teyla Emmagan

27. září 2009 v 16:25 | danken |  Stargate Atlantis
Herec: Rachel Luttrell
Postava: Teyla Emmagan
Postava:
Teyla je mimozemská žena, na kterou tým narazil na první misi, když hledali vhodnou planetu, kam by se případně evakuovali.Během svého života Teyla přišlo o svou rodinu, avšak se stala vůdkyní svého lidu(Athosani).Je nepostradatelným členem týmů Atlantis.
Biografie herce:
Rachel Luttrell se narodila v Tanzanii ve východní Africe.V jejich pěti letech se její rodina odstěhovala do Kanady. Pochází z hudebně uznávané rodiny.Je dobrou herečkou,zpěvačkou i tanečnicí.Učila se balet na Russian Academy Ballet School a hru na piano v The Royal Conservatory of Canada.
Filmografie:
- Stop Thief! (2004) .... Nicky
- "Stargate: Atlantis" (2004) TV Series .... Teyla Emmagan
- Stargate Atlantis: Rising (2004) (TV) .... Teyla Emmagan
- Everyday Use (2003) .... Dee
- Impostor (2002) .... Scan Room rurse
- Feast of All Saints (2001) (mini) TV Series .... Lisette
- Joe's So Mean to Josephine (1996) .... Girl in Bar
- Personal Effects (1992)
- Courage (1986) (TV) .... Bobbys Daughter
- From Stargate to Atlantis: Sci Fi Lowdown (2004) (TV) .... Herself/Teyla
- Preview to Atlantis (2004) (TV) .... Herself/Teyla
zdroj:e-sga.wz.cz

Diplom

26. září 2009 v 18:51 | danken |  Web


Dr.Elizabeth Weir

19. září 2009 v 10:26 | danken |  Stargate Atlantis
Herec: Torri Higginson
Postava: Elizabeth Weir
Postava:
Dr.Elizabeth Weir je brilantní věděc, který ovládá pět světových jazyků.Nejdříve byla proti vládě, kvůli ekonomickým výdajům, ale pak se rozhodl přidat se k ní a změnit jí zevnitř.Nastoupila tak jako mezinárodní vyjednávač.Po zvolení nového prezidenta jí bylo nabídnuto velení nad SGC místo Gen.Hammonda. Místo přijala a chvíli pobývala v SGC.Nakonec skončila u projektu Atlantis.Vede tedy tým do nové galaxie.
Biografie herce:
Narodila se v Ontariu.V osmnácti letech se odstěhovala do Anglie, jako student Patsy Rodenburga.Díky těmto zkušenostem se dobře uvedla do světa herectví.O rok později se vrátila zpět do Londýna na Guildhall College of Music and Drama. Když ještě žila v Los Angeles, tak našla na ulici psa.Dala mu jméno Paloma Sedgewick Saddie Street...zkráceně Sedge. S ním se zůčastnila mnoha dopročinných akcích.
Filmografie:
- Stargate: Atlantis (2004) TV Series .... Dr. Elizabeth Weir
- Irish Eyes (2004) .... Lorraine Healey
- Crust (2003) .... Alice
- Autopsy Room Four (2003) .... Dr. Katie Arlen
- Bliss (2002) TV Series
- Twas the Night (2001) (TV) .... Abby Wrigley
- Turning Paige (2001) .... Sheila Newlands
- Rats (2000) .... Nancy
- City, The (1999/II) TV Series .... Katharine Strachan
- City, The (1999/I) (TV) .... Katharine Strachan
- Storm of the Century (1999) (mini) TV Series .... Angela Carver
- Family of Cops III (1999) (TV) .... Caroline Chandler
- Airborne (1998) .... Sara Gemmel
- Balls Up (1997) (TV) .... Jenny
- Double Take (1997) .... Peggy
- Absolute Truth, The (1997) (TV)
- Memory Run (1996) .... Kristen
- English Patient, The (1996) .... Mary
- Jungleground (1995) .... Samantha 'Sammy' Woods
- When the Bullet Hits the Bone (1995) .... Allison Doherty
- TekWar: TekJustice (1994) (TV) .... Beth Kittridge
- TekWar: TekLords (1994) (TV) .... Beth Kittridge
- TekWar (1994) (TV) .... Beth Kittridge
- Family Pictures (1993) (TV) .... Liddie (19-38)
- Women of Windsor, The (1992) (TV) .... Gwen
- Photographer's Wife, The (1991) .... Suzanna
- From Stargate to Atlantis: Sci Fi Lowdown (2004) (TV) .... Herself/Elizabeth Weir
- Preview to Atlantis (2004) (TV) .... Herself/Elizebeth Weir
zdroj:e-sga.wz.cz

Dr.Radek Zelenka

16. září 2009 v 16:58 | danken |  Stargate Atlantis
Herec: David Nykl
Postava: Radek Zelenka
Postava:
Brilantní vědec a inženýr, který odcestoval spolu s mezinárodní expedicí vedenou Doktorkou Elizabeth Weirovou na Atlantidu - ztracené město Antiků léžící v Pegasově galaxii. Doktor Zelenka pochází z České republiky a je to velký expert na antickou technologii, zvláště pak na systémy Puddle Jumperů. Zelenka je nejvíc respektován doktorem Rodneym McKayem, zvláště poté, co pomohl zachránit jeho a zbytek průzkumného týmu, když jejich Jumper uvízl v aktivní bráně na zpáteční cestě na Atlantidu.
Biografie herce:
Narodil se v Praze.Jeho rodina se přestěhovala v jeho 2letech do Kanady před Sovětskou okupací.Nyklovi se nastěhovali do města Viktoria BC, kde jeho otec našel brzy práci, jako stavební inženýr a jeho matka našla práci, jako zdravotní sestra.David jevil zájem o umění a tak se začal věnovat umělecké realizace. Hrál v televizních reklamách(adidas),školní představení a na vánoční show hrál na piano.V posledním ročníku vysoké škly uspořádal a i režíroval svou první hru Vražedná místnost.Dnes už hraje v seriálech, reklamách i filmech.
Více na http://zelenka.sg1.cz
Filmografie:
- Pterodactyl (2005) (post-production) .... Russell
- Spare Change (2004/I) .... Joel
- Stealing Sinatra (2003) .... Valet
- Bécka (2001)
- The Scarlet Pimpernel and the Kidnapped King (1999) (TV) .... Robispierre's Barber
- Love Lies Bleeding (1999) .... Fraser
- Joan of Arc (1999/I) (TV) .... Duke of Luxembourg
- Praha ocima (1999) .... Honza
- Prague Duet (1998) .... Journalist
- Operation Noah (1998) (TV) .... PR Man
- Act of War (1998) .... George Willmont
- Escape Velocity (1998) .... Russell aka the Priest
- Hell Mountain (1998) .... First Corridor Guard
- Hidden in Silence (1996) (TV) .... Henek
- 5 Stunden Angst - Geiselnahme im Kindergarten (1996) (TV) (uncredited) .... Drops
- Crackerjack 2 (1996) .... Cavanaugh
- Sacred Cargo (1995) .... Brother Alexis
- David (1993) .... Bob
- Strangeview (1993) .... Trucker's Friend

zdroj:e-sga.wz.cz


Hedante

15. září 2009 v 17:50 | danken |  Planety
Planetu Hedante používali Taldořané jako vězení. Nenachází se zde DHD, a tak je znemožněn útěk komukoli, kdo se sem dostane. Každý den se sem Hvězdnou bránou dodává vězňům jídlo. SG-1 je sem také poslána. Sam se podaří za pomocí Liney vyrobit dostatečné množství energie a utéct na Zemi.


Hanka

15. září 2009 v 17:47 | danken |  Planety
Na planetě zvané Hanka ( P8X-987 ), která je poblíž černé díry, prováděla řadu let genetické pokusy Nyrrti. SG-7 zde zřídila observatoř pro pozorování černé díry. Po příchodu Nyrrti byli všichni i SG-7 zavražděni. Přežila pouze jedna dívka, které Nyrrti implantovala výbušninu s tím, že ji SG-1 vezmou na Zemi. To se stalo.Avšak vše dopadlo dobře a dívka přežila. Planeta má výbornou faunu.Euronda

15. září 2009 v 17:45 | danken |  Planety
Na Eurondě již řadu let zuří občanská válka. Euronďané chtěli po Zemi, aby jim pomohla tuto řadu let trvající válku vyhrát. Podařilo se však zjistit, že Euronďané tuto válku začali, neboť chtěli celou planetu jen pro sebe.


Edora

15. září 2009 v 17:40 | danken |  Planety
Oběžná dráha Edory prochází pásem asteroidů, což každý rok způsobuje tzv. "ohnivý déšť". Po každých 150 letech se Edora přiblíží tomuto pásu asteroidů natolik, že začnou padat na její povrch. Na planetě jsou rozsáhlé lesy a v půdě se nachází naquadah.Noxové

11. září 2009 v 19:21 | danken |  Rasy ve vesmíru


Noxové vypadají jako velice primitivní rasa, i když je tomu právě naopak. Noxové mají schopnost udělat jakoukoli věc, zvíře, nebo člověka neviditelným. Umí také oživovat mrtvé při tzv. rituálu života, ve kterém jsou ale zranitelní. Mají velice vyspělou medicínu a techniku - města, která se vznáší na obloze.Patří do aliance 4 nejvyspělejších ras ( do které mimo jiné patří Asgardi, Atikové & Furlingové ).

Mimozemští komáři

11. září 2009 v 19:06 | danken |  Rasy ve vesmíru

Tato životní forma vypadá jako hmyz a připomíná velkého komára. Po píchnutí tímto nebezpečným hmyzem proběhne v lidském těle transformace ( změna DNA ) a zrodí se dalších deset tvorů. Teal'c byl po příchodu na planetu BP6 - 3Q1 jedním z těchto tvorů píchnut. V SGC se naštěstí podařilo najít způsob, jak přeměně zabránit, a tak byl Teal'c zachráněn.

Jaffové

11. září 2009 v 19:03 | danken |  Rasy ve vesmíru

Jaffové jsou služebníci goa'udů ( každý goa'uld jich má na tisíce ? ). Jaffa slouží pro goa'uldy jako inkubátor - každý jaffa má na břiše 2 řezy. Mladý goa'uld by nepřežil, a tak se dává do vaků, které mají jaffové v břiše.Goa'uld jaffům prodlužuje život a léčí je z nemocí, neboť jaffa po implantaci goa'ulda ztrácí imunitu, a proto bez něj jaffa nepřežije. Goa'uld stráví v těle jaffy 7 let, než může být implantována do hostitele. Každý jaffa sloužící nějakému goa'uldovi má na čele nějaký symbol, určující, o jakého jaffu jde.

Zdravotní monitor a analyzační zařízení(Tollánská technologie)

10. září 2009 v 17:07 | danken |  Technologie
Zdravotní monitor je malý implantát, který má v těle každý Tollán. Tento implantát je umístěn pod kůží levé paže a nepřetržitě sleduje zdravotní stav člověka a získaná data přenáší do centrálního lékařského registru, kde se data vyhodnocují a ukládají. V případě problému je ihned zalarmován tým lékařů kteří dorazí na jakékoliv místo do 5ti minut. Přestože je implantát aktivním systémem, nemá vlastní trvalý energetický zdroj. Svoji energii čerpá syntézou nepatrného množství bílkovin v těle člověka. Kromě toho obsahuje implantát i záložní napájecí systém, podobný baterii. Tato "baterie" se průběžně dobíjí, její výdrž se však pohybuje pouze v řádech hodin. Analyzační zařízení lze použít k okamžitému zjištění zdravotního stavu člověka. Zařízení získává data přímo ze zdravotního monitoru a samo je analyzuje - není tedy třeba spojení s centrálním lékařským registrem.


zdroj:www.sg1-project.com

Zařízení pro záznam emocí(Tollánská technologie)

10. září 2009 v 17:05 | danken |  Technologie
Stejně jako videokamera nahrává obraz a zvuk, toto zařízení dokáže zaznamenávat lidské emoce. Není známo na jakém principu funguje; pravděpodobně sleduje mozkové vlny a ukládá určité informace do své paměti. Zařízení umožňuje emoce také "promítnout" - děje se tak pomocí neurálního rozhraní. Pro prohlížení emocí stačí dotknout se červeného trojúhelníku a zavřít oči, aby promítání nebylo rušeno žádnými vnějšími vizuálními podněty.


zdroj:www.sg1-project.com

Zařízení pro průchod pevnou hmotou(Tollánská technologie)

10. září 2009 v 17:02 | danken |  Technologie
Toto zařízení umožňuje jeho nositeli po aktivaci projít jakýmkoliv pevným předmětem. Zařízení využívá možnosti fázového pousunu částic a při průchodu hmotou teda necdochází ani k částečné dezintegraci těla. Zařízení je možno použít pro libovolný počet osob, nelze ho však použít pouze pro předměty. Tato vlastnost je součástí bezpečnostního systému zařízení, který detekuje přítomnost živých organismů a při jejich nepřítomnosti fázový posun nespustí. Když SG-1 zachánila skupinu Tollánů z jejich zanikajícího světa, pokoušeli se taurijští vědci tollánská zařízení analyzovat. Jejich technologie je však tak vyspělá, že nejenže nebylo možné zjistit z čeho jsou tato zařízení vyrobena a jak, ale nebylo možné ani zjistit k čemu slouží - dokonce se je nepodařilo ani aktivovat. Tolláni nepoužívají tranzistorovu ani krystalovou mikroelektroniku. Základní principy na kterých je postavena jejich technologie jsou neznámé. Jediné co se ví je, že tollánská zařízení emitují slabé energetické vlny a že jejich zdroje energie jsou naprosto nevyčerpatelné.
zdroj:www.sg1-project.com

Aurora(Antická loď)

10. září 2009 v 16:55 | danken |  Vesmírné loďeAntická bitevní loď, která sloužila během prvních bojů s Wraithy v Paegasově galaxii. Tato loď byla primárně určena pro výzkumné mise, jejím úkolem bylo najít slabinu v technologii Wraithů kterou by mohli Antikové využít k jejich porážce.
V této misi Aurora sice uspěla, nicméně na cestě zpět k Atlantisu, když byla veškerá posádka ve stavu stáze, byla loď napadena, poškozena a deaktivována. Poté ji Wraithové nechali na okraji PAegasovy galaxie.
Když Tauriové zapojili Z.P.M. do systémů Atlantisu, kromě jiných systémů aktivovali také subprostorový maják. To mělo za následek reaktivaci Aurory a její zachycení dálkovými senzory Atlantisu. Mezi tím ji však našli i Wraithové a snažili se ji využít k vývoji nového druhu hyperpohonu.
Protože Aurora byla vybavena pouze pomalejším druhem antického hyperpohonu, obsahovala stázové komory pro všechny členy její posádky. Ty chránily posádku na dlouhých cestách. Komory byly navzájem propojeny a antikové uvnitř nich mohli navzájem v reálmén čase komunikovat ve virtuálním světě. Díky tomu se mezi ně vetřel jeden z Wraithů který se tak snažil získat informace o mezigalaktickém hyperpohonu.
Loď se zdá být standardní antickou bitevní lodí, jakých operovaly v Paegasově galaxii desítky. Vybavena je odlehčenou verzí hyperpohonu, takže vzhledem k jeho maximální rychlosti není moc praktické s ní cestovat mezi galaxiemi. Vzhledem ke stavu v jakém ji však Tauriové našli se nedají určit její obranné ani útpočné systémy a je tedy de facto bezcenná.
Poté, co se posádka dozvěděla že byli oklamáni Wraithem a že jsou ve skutečnosti ve stavu stáze už více než 10 tisíc let, byla loď zničena aby se Wraithům nedostaly do rukou informace o Antickém hyperpohonu.
Později byla na planetě Taranis objevena sesterská loď Aurory. Tato loď sice nebyla natolik poškozena jako Aurora, ale ani tak nebyla schopna podsvětelného letu. Po menších nesnázích, kdy se McKay pchatil s opravou štítů a oživením hyperpohonu se však loď podařilo dostat z planety, byla opravena a obyvatelé Taranisu přilíbili za pomoc při záchraně jejich národa že umožní Tauriům loď využívat.

zdroj:sgtech.scatter.cz