Zajímavosti o Stargate Atlantis

21. srpna 2009 v 18:27 | danken |  Stargate Atlantis
Původně všechny Wraithy mužského pohlaví ztvárnil jediný herec - James Lafazanos.
Všechny Wraithské královny, které se doposud v seriálu objevili, hrála tatáž herečka - Andee Frizzell.
Herec Christopher Heyerdahl si v seriálu zahrál hned dvě role, první je postava Athosiana Hallinga, druhou je pak Wraith, se kterým se setkal Sheppard v epizodě Commnon Ground a nyní se objevuje ve 4. sérii.
Herečka Kate Hewlett hrající McKayovu sestru Jeanie Millerovou je skutečnou sestrou Davida Hewletta, ztvárňujícího právě Rodneyho McKaye.
Model brány na Atlantis je vyroben z gumy narozdíl od SG-1, kde je z plastu.
Při natáčení jsou ve skutečnosti používány dva puddle jumpery. První je uzavření a slouží pro natáčení v exteriérech, druhý je pak otevřený a je určený pro natáčení záběrů uvnitř jumperu.
Všichni členové expedice nosí na svém rameni vlajku své země. Podle Elizabeth Weirové jsou v expedici lidé z tuctů zemí. V seriálu jsme tak mohli vidět vlajky reprezentující Austrálii, Švédsko, Spojené státy, Kanadu, Skotsko, Španělsko, Německo, Belgii, Jižní Afrika, Českou republiku, Anglii nebo Japonsko.
Postava dr. Weirové, kterou v seriálu hraje Torri Higginson, původně ztvárnila Jessica Steen, a to v dvojdíle The Lost City na konci sedmé série seriálu Stargate SG-1.
V seriálu Stargate Atlantis tým využívá při natáčení taktické vesty Blackhawk Omega.
Skutečné jméno dr. McKaye je Meredith. Jméno Rodney je až druhé.
Původně autory navrženým hercem, který by získal roli mjr. Johna Shepparda byl Ben Browder. Joe Flanigan byl vybrán, protože Browder kvůli natáčení Farscape: The Peacekeeper Wars nemohl roli vzít. Později byl však obsazen do role pplk. Camerona Mitchella v Stargate SG-1.

zdroj:stargate.sff.cz
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Mario Mario | Web | 1. listopadu 2012 v 21:46 | Reagovat

Sebe ořeš, sebe branami vláčíš, sebe seješ, sebe též žneš.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama