X-302(Pozemská loď)

21. srpna 2009 v 14:04 | danken |  Vesmírné loďe
Tento letoun byl postaven jako následovník neúspěšné X-301. Poté co si Tauriové vzali ponaučení z nehody s X-301, rozhodli se navrhnout letoun kompletně postavený lidmi, se kterým by bylo možné útočit na mateřské lodě. Navíc se rozhodli, díky objevu naquadrie, tento letoun navrhnout i pro let hyperprostorem.
X-302 má čtyři sady motorů. Proudové motory pro operace v atmosféře, upravené letecké motory pro let ve velkých výškách, raketový motor pro opuštění atmosféry a hyperpohon. Hyperpohon X-302 je odvozen od goa'uldských pohonných systémů, nicméně porotože Tauriové nebyli nikdy schopni do tak malého letounu zabudovat energetický buffer, nikdy tento motor nefungoval. Kvůli nestabilitě naquadrie, kterou je stroj poháněn, se okno vytvořené hyperpohonem stává nestabilním, letoun nedokáže zaměřit cíl a jeho bezpečnostní mechanismy automaticky zruší pokračování.
Přes tento neúspěch se X-302 stala mocnou zbraní. Poté co byl postaven Prometheus, stala se mu tím, čím jsou kluzáky pro mateřské lodě - pomocným obranným prostředkem.
Každý letoun X-302 je kromě standardních leteckých děl vybaven nespecifikovaným počtem raket s halvicí obohacenou naquadahem. Tyto rakety způsobí explozi dostatečně silnou na to, aby přetížila generátor štítů Al-keshů a Tel'taců a zároveň poškodila jejich vnitřní i vnější plášť. Jinými slovy jeden zásah raketou dokáže tyto goa'uldské stroje zcela vyřadit a zabít jejich posádku.
X-302 není vybavena žádnou verzí energetických štítů - je vybavena pouze technologií Stealth, což ji při jejích testech činilo nezaměřitelnou pro ostatní národy Tauri.
Poté co byl tento letou dostatečně odzkoušen, bylo jeho označení změněno na F-302 (fighter série 302).
zdroj:www.sgworld.azweb.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama