Srpen 2009

Goauldi-video

31. srpna 2009 v 11:19 | danken |  Videa

1. a 2. díl - Children of the Gods(Děti bohů)

30. srpna 2009 v 19:25 | danken |  Epizody Stargate SG-1
Základnu SGC napadnul Apophis (Goa'uld) a zajal jednu ženu. Plukovník O\'Neill je zpět povolán do služby. Generál Hammond, který vystřídal gen. Westa, chce na Abydos poslat jadernou hlavici. O'Neill je přinucen říct pravdu o Abydosu a přesvědčí gen. Hammonda, aby tam bombu neposílal. Na Abydos (když je Jack s Danielem pryč) zaútočí Apophis a unese Skaaru a Danielovu ženu. SG-1 se vydá na Chulak, kde je zajmou Jaffové. Danielovu ženu a Skaaru vyberou jako hostitele. Jack přesvědčí prvního muže Apophise (Teal'ca), aby je zachránil. Při návratu k bráně na ně zaútočil útočný letoun, ale naštěstí ho mjr. Kowalsky sestřelil...

1.část


2.část


Hvězdná brána - Film

30. srpna 2009 v 19:20 | danken |  Filmy


Film začíná v roce 1928 v Egyptě, kdy je profesoru Langfordovi a jeho dceři Kateřině oznámeno, že při vykopávkách bylo nalezeno něco neuvěřitelného. Náhrobní kámen, u kterého Kateřina najde přívěsek, a pod ním je to obrovský kruh se symboly, o kterém nikdo neví, k čemu slouží.
Později se příběh přesouvá do současnosti
Kateřina navštěvuje jednu "z nesmylných přednášek" archeologa a lingvisty dr. Jacksona. Když Jackson odchází, zastaví ho jeden muž a oznámí mu, že by sním rád někdo mluvil a vezme ho do auta právě za Kateřinou. Ta mu nabídne práci - chce, aby přeložil staré egyptské hieroglyfy. Daniel dostane cestovní plány a odejde.
Dva muži z letectva přijíždí za pluovníkem Jackem O'Neilem. Posílá je generál West, který povolává Jacka znovu do aktivní služby. Mezitím přijíždí na základnu letectva Daniel Jackson. Je mu ukázán náhrobní kámen se dvěma řádky hieroglyfů a řadou neznámého písma, které se na Zemi nevyskytuje. Poté poopraví nepřesný překlad hieroglyfů, jenž zní - Milion světelných let je Ra, bůh slunce, uzavřen a pohřben navěky - a dále následují slova - Hvězdná brána. Daniel se vyptává, proč se vláda zajímá o 5 000 let starou věc, načež mu vědci mu odpovídají, že je stará 10 000 let. Ještě vyzvídá, co pod tím bylo, ale je mu řečeno, že je to přísně tajné.
Když si Daniel po několika hodinách strávených nad kartuší jde pro kávu, spatří v novinách, které si čte ostraha, souhvězdí orion. Spojí všechny hvězdy čarami a zjistí, že toto souhvězdí je jeden z neznámých symbolů, které se pokoušel přeložit. Tím je tedy problém vyřešen. Je tedy svolána porada, na které Daniel svůj oběv prezentuje. Znaky, o kterých si mysleli, že se musí přeložit, jsou ve skutečnosti hvězné konstelace. Byly uspořádány tak, aby vytvořili jakousi adresu - 6 znaků určuje polohu a 7. směr. Na kartuši je ale symbolů jen 6, 7. symbol nebyl nalezen, tedy až do teď. Daniel popisuje 7. symbol jako obrázek pyramidy, nad níž vychází slunce a u níž se modlí dvě postavy. K tomu Kateřina dodává, že to dokázal. Generál West tedy povoluje, aby zařízení, nalezené pod náhrobkem, bylo dr. Jacksonovi ukázáno. Je to, jak Daniel přeložil, Hvězdná brána.
7. symbol je založen do počítače a začíná se zadáváním adresy. Po zadání 7. symbolu, vytryskne z brány "vír vody" a poté se uklidní. Ze základny je skrz bránu vyslána sondu a její signál je zaměřen na opačné straně galaxie. Vědci se domnívají, že je na měsíci nebo velkém asteroidu. Pak se brána uzavře. Ještě před tím jim ale sonda stačila poslat snímky - je na nich také Hvězdná brána a tamní atmosféra se shoduje s atmosférou na Zemi. Na bráně jsou ale jiné symboly, které se budou muset dešifrovat, na což Daniel oznamuje, že to zvládne. Kateřina pak Danielovi věnuje přívěšek, který jako dítě našla u Brány. Prý jí přinesl štěstí, tak ať ho nyní přinese jemu. Krátce nato je sestaven tým vedený plk. O'Neilem, který má projít bránou a prozkoumat místo na druhé straně. Je znovu otevřena Brána a tým prochází skrz.
Ocitá v pyramidě a vydává se na průzkum ven. Všude kolem se ale rozprostírá jen poušť. A Daniel má problém - nikde v pyramidě ani v jejím okolí nenašel žádné hieroglyfické nápisy. Takže nemůže deširovat symboly potřebné k cestě zpět na Zemi. O'Neil zatím připravuje bombu, kterou má použít v případě možné horzby. Při dalším zkoumání objeví Daniel stopy v písku, a ty ho zavedou k mimozemskému tvorovi. Daniel mu nabídne tyčinku, jeho noha se však dostane do lana, které je na zvíře uvázáno, a je tímto tvorem odvlečen od pyramidy. Zbytek týmu se ho vydává zachránit. Když ho najdou, objeví důl, ve kterém je plno lidí. Nechají Daniela aby s s lidmi promluvil. Daniel jim řekne AHOJ, jeden z lidí si všimne jeho přívěšku, cosi vykřikne a všichni se ukloní. Jeden zdejší chlapec, na kterého šáhne O'Neill vstane a začne bláznivě utíkat pryč a zařve něco čemu Jack nerozumí. Chlapec přivede "vůdce" vesnice. Místní ženy sdají SG teamu napít a Daniel jim nabídne Snickers. Vůdce ji sní a řekne něco jako že je dobrá, pak odvede SG team do své vesnice společně s ostatními dělníky.
Jakmile přijdou do vesnice začne prudká písečná bouře. Část SG teamu, která zůstala u před pyramidou, se vrací zpátky do pyramidy. SG team ve vesnici začne hodovat.Vesničané jim začnou nabízet různé speciality. Jack si myslí, že by dělníci mohli znát i jiné symboly, když znají jeden. Jakmile chce Daniel namalovat další symboly do písku, zjistí, že vesničané mají zakázáno číst a psát. Vtom se na Daniela vtrhnou další ženy které ho odvádějí do jakési lázně. Jakmile ho umyjí přijde další žena. Daniel se jí ptá na další jestli nezná další symboly a taky jak se jmenuje. Začne jí malovat na zem kresby. První je nechce vidět ale nakonec se na něj podívá a začne na kresbu cosi přimalovávat. Dan se jí ptá jestli zná symbol, který namalovala. Představí se jako Sha'uri.
Daniela zavede na tajemné místo poblíž vesnice, kde jsou další symboly. Mezitím SG team, který zůstal v pyramidě zažije velké zemětřesní uvnitř pyramidy. Na pyramidě začne přistávat něco velkého. SG team se rozdělí za sloupy pyramidy. Vtom do místnosti leze něco velkého a začne to SG team pomalu likvidovat. Něco co má modré krystalické oči. Mezitím Jack ukazuje Ska'arovi zapalovač. Ska'ara si od Jacka vezme cigaretu, ale začne se dusit. Potom si chce půjčit Jackovu pušku, jenže to Jack nedovolí a na Ska'aru prudce zařve. Ska'ara začne také řvát a vyběhne ven. Daniel se Sha'uri objeví symboly k bráně jenže jeden chybí. Napadený SG team je odveden. Druhý SG team se snaží spojit s prvním, který je však zajat. Ska'ara svým kamarádům začne ukazovat zapalovač. Přijde k nim Jack a chce najít Daniela, který se podle jeho představ někde ztratil. Ska'ara mu pomůže Daniela najít. Dostanou se tady za Danielem a ten jim začne vykládat, co nového se dozvěděl o symbolech, Raovi a Bráně. Vypráví jim o Raově znovuzrození. O tom jak dovedl tisíce dělníků na práci ve zdejších dolech, ve kterých se těží naqadah - prvek ze kterého je Brána.Vtom je Ferreti zavolá, protože našel chybějící symbol k bráně. Daniel tedy zná 6 symbolů, ale ten poslední - sedmý je rozbitý.
Jack zavelí odchod z vesnice. Dostanou se do pyramidy, kde je přepadnou ozbrojené stráže boha Ra. Mezitím se mladí chlapci dívají do pyramidy malým otvorem a vidí jistou smrt SG teamu. Jack se rozhodne odpálit bombu, ale ta tam není. Vtom přistanou kruhy v místnosti z Bránou a z nich se vynoří stráže. Jack s Danielem jsou zajati dopraveni k Raovi. Jack se snaží ještě utéct, ale marně. Vtom přichází sám velký Ra. Jack je vhozen do vězení za ostatními členy SG teamu. Daniel je po zásahu tyčovou zbraní dán do sarkofágu, který ho vyléčí. Jack se v cele setká se zbytkem teamu. Z pyramidy vylétají smrtící kluzáky a začnou bombardovat vesnici. Chlapci, kteří shlédli jistou sebevraždu teamu se vracejí zdrceni do vybombardované vesnice, kde zahynulo spoustu lidí. Daniel se zatím probouzí v sarkofágu, který se za ním zavře.
Daniel začne konverzovat s Raem. Ra chce zničit Zemi bombou obohacenou prvkem, který se zde těží, aby byla účinnější.Vtom se chystá ve vesnici odboj proti Raovi. Místní lidé chtějí osvobodit SG team. Podaří se jim to a Ra je zatlačen do své vesmírné lodi. Večer se ve vesnici koná oslava za osvobození SG teamu. Jack jim poví, o svých tajných rozkazech, o zničení této planety kvůli představované hrozbě. Daniel oznamuje, že Ra chce poslat bombu na Zem. Ra potrestá své stráže za to, že nenašli ztracený SG team. Místní chlapci si myslí, že Daniel je zasnouben se Sha'uri. Daniel se začne líbat se Sha'uri. Ska'ara si kreslí den jejich vítězství na stěnu. Vtom Daniel v malbě objeví sedmý symbol - symbol této planety, výchozí bod a oznamuje to členům SG teamu.Ráno když karavana vyráží s naqadahem se strhne potyčka a Jack zabije jednoho se stráží boha Ra. Kasuf nechce jít dál, protože se bojí smrti od jeho boha Ra. Daniel jim tedy ukáže pravou podobu stráží - jsou to prostí lidé. Ra připravuje bombu k bráně. Stráže prohledávají osoby, které nesou naqadah. Vtom najdou SG team a strhne se prudká přestřelka.
Ztráty jsou na obou stranách. Druhý pomocný team jde na pomoc. Jack zabije jednoho se stráží. Ra vysílá Smrtící kluzáky. Ra vydá rozkaz poslat bombu na Zem ale Jack se ji snaží zneškodnit. Vtom se objeví jaffa a postřelí Sha'uri. Daniel ji jde dát do sargofágu, aby se uzdravila. Jack odjistí bombu a mají 7 minut na to, aby opustily Abydos. Jack se začne prát s Raovým strážcem. Druhý SG team se snaží stáhnout do pyramidy, ale bezmocně. Shari se probouzí ze sarkofágu. SG team se vzdává. Ra napadne Daniela ozbrojenou rukou. Jackovi se podaří přemístit jaffu současně s Danielem a Sha'uri.
Jack se snaží deaktivovat bombu, ale nejde to. Ra začne odlétat se svou lodí. Jacka s Danielem napadne transportovat bombu na Raovu loď. Bomba se transportuje. A Ra exploduje i se svou lodí na orbitě Abydosu. Mezitím Kasuf přijme ostatní lidi z vesnice, aby šli bojovat. Osvobodí zajatý SG team, ten se rozloučí s vesničany. Daniel se zde rozhodne zůstat. Zadá adresu na Zemi a SG team mimo Daniela odchází zpět na Zemi.

zdroj:stargate.sff.cz

Jack O'Neill

29. srpna 2009 v 20:46 | danken |  Postavy
Plukovník Jack O'Neill je nejspíš nejlepší voják letectva. Velil týmu, který poprvé prošel na Abydos. Měl tam odpálit nukleární hlavici, aby vyloučil nebezpečí pro Zemi. Když hlavice vybuchla, byla na palubě Raaovy vesmírné loďi a zničila ji a tím zabila Raa. Jack se o rok později stal velitelem týmu SG-1, v kterém byli i kapitán Samantha Carterová, dr. Daniel Jackson a Teal'c. Jack se stal velitelem SGC, když Hammonda převelili. Hammond velil Prometheovi. Jack O'Neill je nejlepší přítel Thora. Tým SG-1, pod velením generála Jacka O'Neilla, se v posledním dvojdíle 8.řady dostal do minulosti, aby získal ZPM.

Hodnost: plukovník, generál

Tým: SG-1

Herec: Richard Dean Anderson


SGA na kanálu AXN

29. srpna 2009 v 20:36 | danken |  Novinky ze světa stargate
Každý den na televizním kanálu AXN je vysílán seriál Hvězdná Brána Atlantida. Zde je program vysílání:
Hvězdná brána: Atlantida IV - 22. srpna 2009 - 10:00
Hvězdná brána: Atlantida IV - 23. srpna 2009 - 09:00
Hvězdná brána: Atlantida IV - 23. srpna 2009 - 10:00
Hvězdná brána: Atlantida II - 24. srpna 2009 - 09:00
Hvězdná brána: Atlantida II - 24. srpna 2009 - 14:00
Hvězdná brána: Atlantida II - 24. srpna 2009 - 19:00
Hvězdná brána: Atlantida II - 25. srpna 2009 - 09:00
Hvězdná brána: Atlantida II - 25. srpna 2009 - 14:00
Hvězdná brána: Atlantida II - 25. srpna 2009 - 19:00
Hvězdná brána: Atlantida II - 26. srpna 2009 - 09:00
Hvězdná brána: Atlantida II - 26. srpna 2009 - 14:00
Hvězdná brána: Atlantida II - 26. srpna 2009 - 19:00
Hvězdná brána: Atlantida II - 27. srpna 2009 - 09:00
Hvězdná brána: Atlantida II - 27. srpna 2009 - 14:00
Hvězdná brána: Atlantida II - 27. srpna 2009 - 19:00
Hvězdná brána: Atlantida II - 28. srpna 2009 - 09:00
Hvězdná brána: Atlantida II - 28. srpna 2009 - 14:00
Hvězdná brána: Atlantida II - 28. srpna 2009 - 19:00
Hvězdná brána: Atlantida IV - 29. srpna 2009 - 09:00
Hvězdná brána: Atlantida IV - 29. srpna 2009 - 10:00
Hvězdná brána: Atlantida IV - 30. srpna 2009 - 09:00
Hvězdná brána: Atlantida IV - 30. srpna 2009 - 10:00
Hvězdná brána: Atlantida II - 31. srpna 2009 - 09:00
Hvězdná brána: Atlantida II - 31. srpna 2009 - 14:00
Hvězdná brána: Atlantida II - 31. srpna 2009 - 19:00

Delmak

26. srpna 2009 v 16:05 | danken |  Planety
Delmak je domovská planeta goa'ulda Sokara. Shromažďoval zde svou armádu. Apophisovi se podařilo po odstranění Sokara získat vládu nad Delmakem.zdroj:www.stargateworld.eu

Cimmeria

26. srpna 2009 v 15:56 | danken |  Planety
Cimmeria je planeta, jež je pod ochranou asgardů. Goa'uldi i jaffové se sem bojí vstoupit, neboť se zde nachází zařízení - tzv. Thorovo kladivo, které chrání místní obyvatele tím, že když zjistí přítomnost goa'ulda, tak jej transportuje do labyrintu, na jehož konci je goa'uld vyjmut z těla hostitele a jaffa bez symbionta zemře.
Cimmerianci jsou mírumilovní lidé, věří v Thora, jako ve svého boha. Kvůli Teal'covi bylo kladivo zničeno a planetu obsadil goa'uld Her-ur. Teamu SG-1 se podařilo za pomocí Gairwyn kontaktovat Thora a osvobodit tak planetu od goa'uldů.


BP6-3Q1

26. srpna 2009 v 15:52 | danken |  Planety
Planeta s moderní civilizací. Místí rasa zde byla vyhubena obrovským nebezpečným hmyzem. Po píchnutí tímto hmyzem proběhne v lidském těle transformace DNA a zrodí se dalších deset tvorů připomínajících velké komáry.

zdroj:stargate.websnadno.czArgos

26. srpna 2009 v 15:49 | danken |  Planety
Planeta, která trochu připomíná klima Středomoří. Goa'uld Phelops sem přivedl obyvatele a zkrátil jim délku života pomocí nanotechnologie na pouhých na 100 dní. Díky tomu mohl v krátké době prostudovat, jak se lidská rasa bude vyvíjet v průběhu tisíců let.zdroj:stargate.websnadno.cz

Alaris

26. srpna 2009 v 15:14 | danken |  Planety
Planeta z epizody 4x06 (Časová smyčka). Na Alaris byl vyslán tým SG-12. Svou misi však nedokončil, protože si jeden z členů týmu zlomil kotník.
Je to jedna z planet, které uvízly v subprostorové bublině tvořené nefunkčním strojem času.
O'Neill s Teal'cem na Alaris z SGC odpalovali golfové míčky.

zdroj:www.stargateworld.eu

Abydos

26. srpna 2009 v 15:10 | danken |  Planety
Abydos je první planetou, kterou lidé ze Země navštívili. Místní obyvatele sem zavlekl goa'uld Ra, aby mu zde těžili minerál, zvaný naquadah. Hvězdná brána se na této planetě nachází v pyramidě, která slouží k přistávání goa'udských mateřských lodí. Kolem planety obíhají tři měsíce a den zde trvá 36 pozemských hodin. Na poušti žijí podivná zvířata, kterých Abydosané využívají. Daniel Jackson zde také objevil jakousi "mapu Hvězdných bran", která umožnila lidem prozkoumávání nových planet a objevování nových civilizací.
Celá planeta však byla v díle 6x22 - Full Circle zničena Anubisovou mateřskou lodí, naštěstí se jeho obyvatelům podařilo za pomocí Omy Desaly povznést.zdroj:stargate.websnadno.cz

Intový kanon(Tollánská technologie)

25. srpna 2009 v 18:52 | danken |  Technologie
Zbraň sloužící k obraně planety. Iontový kanón dokáže sestřelovat nejen kluzáky, Tel'tacy a Al-keshe v atmosféře planety, ale díky jeho obrovskému dosahu a povaze vystřelovaných energetických svazků dokáže proniknout i goau'ldskými štíty a zničit goa'uldskou mateřskou loď na oběžné dráze planety. Tollánskou planetární obranu tvoří 63 iontových kanónů strategicky umístěných po celé planetě, tak, aby vždy dva kanóny byly schopny pokrýt stejnou část prostoru. Pokud je jeden z kanónů zničen, ostatní automaticky zaměří pozici útočníka a zničí jej. Bohužel, neexistuje obrana pokud jsou zničeny všechny kanóny najednou, jako tomu bylo v díle 3x15 - Pretense. Nejnovější goa'uldské mateřské lodě disponují štíty, kterými střely z iontového kanonu nejsou schopny proniknout. Touto technologií disponuje Anubis a je odvozena od antických energetických štítů. Díky tomu, že iontové kanóny nebyly schopny sestřelit anubisovy mateřské lodě, byla Tollana vystavena útoku Goa'uldů (díl 5x09 - Between Two Fires) a zničena.


ioncan2.jpg(14 kb)

ioncan1.jpg(14 kb)


zdroj:www.sg1-project.com


Detektor zbraní(Tollánská technologie)

25. srpna 2009 v 11:59 | danken |  Technologie
Toto zařízení je na Tolláně používáno k ochraně důležitých budov. Dokáže nalézt a zneškodnit jakoukoliv mechanickou nebo energetickou zbraň. Jedno ze zařízení ukradl Jack, když se Země pokusila vyjednávat s Tollány o obchodních vztazích mezi jejich národy. Rada odmítla poskytnout Zemi jakékoliv vojenské technologie a Jack vytrhl jeden prototyp ze správní budovy.


zdroj:www.sg1-project.com
Dálkový vysílač(Tollánská technologie)

25. srpna 2009 v 11:56 | danken |  Technologie
Zařízení používané Tollány pro komunikaci na neomezenou vzdálenost. Tímto zažízením lze poslat zprávu, nelze však s jeho pomocí komunikovat v reálném čase ani přenášet audio a video signál. Není přesně známo jak toto zařízení funguje, nicméně předpokládá se že využívá částic jevu podobného kvantovému tunelování a vyvolávají tak podobný efekt jako červí díry tvořené hvězdnou bránou. Nedochází tak k zakřivení prostoru a zpráva je v nulovém čase přenesena na neomezenou vzdálenost.


zdroj:www.sg1-project.com

Hologram(Tollánská technologie)

25. srpna 2009 v 11:45 | danken |  Technologie
Do hologramu se dá nahrát jakýkoliv záznam. Narim tuto technologii dal Sam, aby jí předal vzkaz, že je Země v nebezpečí.

Bomba s fázovým posuvem(Tollánská technologie)

25. srpna 2009 v 11:42 | danken |  Technologie
Tato bomba byla vyvinuta Tollány poté, co Goa'uldi pohrozili jejich planetě zničením. Jedná se o extrémně silnou výbušninu, která se svojí explozivní silou blíží naquadriové bombě. Bomba je navíc vybavena generátorem fázového posunu, takže může projít jakoukoliv pevnou hmotou. Goa'uldi žádali aby Tolláni jednu z těchto zbraní poslali na Tauri, ale dřív než mohli Tolláni bombu aktivovat, byly všechny její prototypy zničeny výstřelem z iontového kanónu.


zdroj:www.sg1-project.com

Goauldi vs. Wraithové

23. srpna 2009 v 18:49 | danken |  Videa

Stargate-video

23. srpna 2009 v 18:48 | danken |  Videa

Hlášky

21. srpna 2009 v 18:36 | danken |  O seriálu
 • Hammond: "Co vy, pomyslel jste někdy na to, že byste napsal knihu?"
  O'Neill: "Ano, pomyslel. Ale pak bych musel zastřelit každého, kdo ji přečetl."
 • O'Neill: "Sloužím pod generálem Hammondem."
  Bra'tac: "A ten Hammond je...?"
  O'Neill: "Jenom člověk. Velice dobrý, velice...plešatý...muž z Texasu."
 • Hathor: "My jsme Hathor. Bylo by moudré, kdybys poklekl před svou bohyní."
  O'Neill: "No nazdar!"
 • Jackson: "Co tedy přesně uvidíme, až to zatmění začne? Vždyť je to černé a je to díra..."
  O'Neill: "No, mohla by to být černá díra."
 • O'Neill: "Myslím. že jsem si zlomil i žebro."
  Carterová: "Proč jste mi to neřekl?"
  O'Neill: "Bál jsem se, že mi na to budete chtít dát dlahu."
 • O'Neill: "Harlane, my chceme zpět domů."
  Harlan: "O ne, ne. Musíte zůstat, přátelé. Mí přátelé."
  O'Neill: "Přátelé?! Já tě nemám rád! A vypadá to, že ani nikdy mít nebudu!"
 • Hammond: "Jenom zapnout tady světla stojí skoro miliardu dolarů."
  O'Neill: "A co tu zřídit pekárnu? Autoopravnu? Garáže...?"
  Hammond: "Tss, takhle vypadám, když mi není do smíchu, plukovníku."
  O'Neill: "Automyčku?"
 • Klorel: "Odvážil ses napadnout Klorela?! Zemřeš...a pomalu!"
  O'Neill: "Jo, to víš, že jo."
 • Jaffa: "Na kolena!"
  O'Neill: "Víš, mám problémy s chrupavkou v koleni. Je to meniskus."
 • O'Neill: "Víte, dokážu se orientovat v celé galaxii, ale ve Washingtonu se vždycky ztratím."
 • O'Neill: Vysvětlí mi někdo, co se tu stalo?"
  Teal'c: "To jsou delší dějiny."
  O'Neill: "Dlouhá historie, Teal'cu."
 • O'Neill: "Pokud ovšem jste Tok'rové."
  Kordesh: "A když ne?"
  O'Neill: "No, potom asi začneme střílet. Poteče krev, někdo umře a vůbec nic moc."
 • Thornbird: "Major Robert Thornbird a vy jste...?"
  O'Neill:" Kapitán James T. Kirk, vesmírná loď Enterprise."
 • O'Neill: "Slyšeli jste? Řekl jsem kree!"
 • O'Neill: "Naše milovaná Hathor je mrtvá."
  Trofsky: "To, co říkáš je nemožné. Hathor je královna. A víc než to, je to bohyně!"
  O'Neill: "Tak dobře, exbohyně, dejme tomu. Sám jsem ji právě zabil."
 • Aris: "Doktore Jacksone, nemohl byste mi ošetřit zranění?"
  Jackson: "Jsem jenom archeolog."
  Aris: "Já vím, ale taky jste doktor."
  Jackson: "...archeologie."
 • Rogers: "Jste všichni padlí do 14.00."
  O'Neill: "Zimního nebo letního času?"
 • Carterová: "Maybourne, vy jste snad idiot každý den v týdnu! Proč si nedáte aspoň jeden den pauzu?!"
 • O'Neill: "Řekni něco."
  Teal'c: "Jeden malý krůček pro Jaffu."
  O'Neill: "Hezké."
 • Carterová: "Já bych mohla jít, pane."
  O'Neill: "Já nevím. Třeba nejste dost hloupá."
  Carterová: "Myslím, že to zvládnu, pane."
 • O'Neill: "Tři největší steaky, jaké máte. S oblohou, krvavé. S bramborem."
  Servírka: "Hned to bude."
  O'Neill: "Promiňte, to bylo pro mě."
 • Muž z restaurace: "Čemu se směješ, ty pako?!"
  O'Neill: "Pako?"
  Jackson: "Co, prosím?!"
  O'Neill: "Nech to být."
  Jackson: "Ne, tentokrát ne."
 • O'Neill: "Jak daleko je vlastně Alaris?"
  Teal'c: "Několik miliard mil, O'Neille."
  O'Neill: "To musí být rekord!"
 • O'Neill: "Řeknu ti, Teal'cu, že jestli brzy nezjistíme, jak z toho ven, tak se zcvoknu. Zcvoknu... To znamená přijít o rozum. Zbláznit se. Zešílet. Zmagořit. Přestat se ovládat. Mít o kolečko víc. Plácat pátý přes devátý. Zblbnout!!!"
 • Vidrine: "Nažhavte svíčky, hoši."
  O'Neill: "Ano, pane."
  Teal'c: "Přeje si, abychom vykonali nějaký rituál s pálením svíček?"
  O'Neill: "Jo, přesně tak."
 • Carterová: "Zeleně to bliká. Je to dobré?"
  Jackson: "Ne."
  Carterová: "Špatné?"
  Jackson: "Špatné!"
  Carterová: "Jak špatné?"
  Jackson: "Velice špatné!!"
 • O'Neill: "Nemůžeme zmínit, kdo vyhrál Super Bowl v roce 2004?"
  Jackson: "Ne."
  O'Neill: "NBA?"
  Jackson: "Ne."
  O'Neill: "Stanley Cup?"
  Jackson: "Ne."
 • Kopie O'Neilla: "S tebou jsem neskončil!"
  O'Neill: "Já s tebou taky ne!"
 • O'Neill: "Nazdar! Není tu zákaz parkování, že ne?"
 • O'Neill: "Děje se něco?"
  Carterová: "Ne. Jen to, že chci poprvé odpálit hvězdu."
  O'Neill: "Říká se, že poprvé je to vždycky nejhorší. Teda já to říkám."
 • O'Neill: "Líbí se mi jejich styl - nejdřív střelba, kytky až potom."
 • O'Neill: "Až se příště zřítíme, co byste říkala tomu, udělat to v tropech?"
  Carterová: "Asi by v tom nebyl žádný rozdíl. V té hloubce je voda ledová všude."
  O'Neill: "Tak do mělčích vod. Do mělčích!"
  Carterová: "Ano, budu si to pamatovat."
  O'Neill: "Nebo bychom se nemuseli zřítit vůbec. Bylo by fajn mít novou mateřskou loď déle než několik hodin."
 • Herak: "Vzdejte se nebo zemřete!"
  O'Neill: "Co?!"
  Herak: "Vzdejte se nebo zemřete!!"
  O'Neill: "Já jsem právě chtěl říct úplně to samé."
 • Herak: "Promluvím se svým pánem."
  O'Neill: "Jo, udělej to. A nezapomeň říct, že's to podělal."
  Jonas: "Je opravdu nutné ještě ho dráždit?"
  O'Neill: "Ano."
 • O'Neill: "Nakopeš ho do zadku?"
  Jackson: "Když budu muset."
  O'Neill: "Můžeš?"
  Jackson: "Snad."

zdroj:stargate.sff.cz

Hlavní postavy Stargate

21. srpna 2009 v 18:35 | danken |  O seriálu


 • plk./gen. Jack O'Neill (Richard Dean Anderson)
 • kap./mjr./pplk. Samantha Carterová (Amanda Tapping) Radek Zelenka
 • dr. Daniel Jackson (Michael Shanks)
 • jaffa Teal'c (Christopher Judge)
 • gen. George Hammond (Don S. Davis)
 • dr. Janet Fraiserová (Teryl Rothery)
 • Jonas Quinn (Corin Nemec)
 • pplk. Cameron Mitchell (Ben Browder)
 • Vala Mal Doran (Claudia Black)
 • gen. Hank Landry (Beau Bridges)
 • dr. Carolyn Lamová (Lexa Doing)
S natáčením seriálu se začalo v únoru roku 1997 v Bridges Studios v kanadském Vancouveru. Pilotní díl měl v USA premiéru 27. 7. 1997. Celkem bylo natočeno 10. sérií s celkovým počtem 214 epizod. Závěrečná epizoda byla odvysílána 13.3.2007 na britské SkyOne, v USA pak 22.6.2007. Seriál mají následovat dva filmy - StarGate Ark of Truth (Archa pravdy) a Continuum (Kontinuum), plánované na rok 2008.
Díky tomuto seriálu později vznikly dva spin-off (odvozené) seriály. Kreslený seriál StarGate Infinity v roce 2002 a v roce 2004 zahájil vysílání seriál StarGate Atlantis, jehož děj se odehrává souběžně s dějem SG-1, v nově objeveném městě Atlantis v galaxii Pegasus.

zdroj:stargate.sff.cz